Nikt tak jak kobieta nie potrafi wczuć się w emocje towarzyszące oczekiwaniu na narodziny dziecka i jego pojawieniu się na świecie. Z tego powodu fotografią ciążową, noworodkową i rodzinną zajmuje się u nas ja- Karolina- doświadczony fotograf, a prywatnie mama uroczej dziewczynki.

Sesje z dziećmi – tymi w brzuchu mamy i na rękach rodziców- to przede wszystkim radość, wzruszenie, często niedowierzanie. Właśnie to staram się uchwycić w moich zdjęciach. Czas mija nieubłaganie, dlatego warto jak najszybciej zatrzymać te wyjątkowe chwile, by móc do nich wracać w kolejnych etapach życia.

Uważam, że zdjęcia noworodkowe warto zrobić jak najwcześniej- nie tylko żeby uchwycić „świeżość” nowego życia, ale również wykorzystać naturalne zachowania maleństwa. Zwykle do 2 tygodnia życia noworodki lubią dużo spać, a śpiący dzidziuś to najlepszy model!

Osoby zainteresowane wyjątkową sesją „brzuszkową”, noworodkową i rodzinną, serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Na sesję noworodkową najlepiej jest umówić się będąc jeszcze w ciąży. Datę sesji rezerwujemy wpłacając zadatek w kwocie 100 zł i początkowo termin sesji to planowany termin porodu. Niektóre dzieci przychodzą na świat +/- dwa tygodnie przed planowanym terminem rozwiązania. W ciągu 3 dni po narodzinach proszę o kontakt telefoniczny i wtedy ustalamy dokładny dzień sesji noworodkowej ( Pozdrawiam tych którzy wysyłają zdjęcia z porodówki ).

Sesję noworodkową najlepiej jest wykonać w ciągu 14 dni od narodzin dziecka, noworodek przez pierwsze 2 tygodnie bardzo dużo śpi, sen jest głęboki i spokojny, co umożliwi mi układanie go w bezpieczne pozycje. Po dwóch tygodniach mogą pojawić się kolki i będzie bardziej ciekawy świata co automatycznie wyklucza sen, dlatego ważne jest żebyście zgłosili się do mnie odpowiednio wcześniej.

Wyjątkami są wcześniaki, dla których sesja noworodkowa może odbyć się nawet po okresie 14 dni od narodzin, ale sugeruję indywidualne konsultacje ze mną.

Sesja noworodkowa odbywa się w moim przytulnym studio, gdzie wszystko specjalnie jest przygotowane dla dziecka i rodziców. Swoje studio zaaranżowałam w taki sposób żebyście czuli się w nim jak w domu, wygodny fotel do karmienia, kawa herbata, ciasteczka, ogród w którym tatusiowie często bawią się ze starszym rodzeństwem lub sami odpoczywają. Gdy zrobi się ciepło w ogrodzie robię też jedną stylizację noworodkową.

Rekwizyty do sesji noworodkowej takie jak, misy, kosze, łóżeczka, kocyki, owijki, ubranka, czapeczki, wianki, suknie dla mamy i inne dodatki są dostępne w moim studio.

Wy powinniście ze sobą zabrać minimum 10 pieluszek, mokre chusteczki lub waciki, pieluszkę do otulania. Dla siebie do zdjęć wspólnych najlepiej zabrać jednolite ubrania w kolorze czarnym, białym, cielistym.

Ale najważniejsze żebyście zabrali ze sobą spokój i nie stresowali się sesją, wielu rodziców ufa mi w 100 % i na sesji odpoczywają, a ja wtedy tworzę moją magię. Ważne żebyście na sesję noworodkową ubrali się wygodnie, bo w studio będzie ciepło ponieważ pomieszczenie jest nagrzane żeby noworodek smacznie spał.

Na sesję najczęściej umawiam się na 10:00. W większości przypadków sesja noworodkowa trwa od 2-3 godzin, ale zdarzają się przypadki które mogą potrwać nawet dłużej niż 3 godziny. Wszystko zależy od snu dziecka. Na sesji jest czas na karmienie, przewijanie, tulenie, wszystko odbywa się w rytm noworodka, ponieważ to on decyduje o przebiegu sesji, ale mam swoje techniki pracy żeby sesja przebiegła bezpiecznie, sprawnie i bez zbędnego pośpiechu.

Zdjęcia wspólne są bardzo ważnym elementem sesji i na nie bardzo zwracam uwagę, żebyście byli na nich w komplecie. Dlatego jeśli jest starsze rodzeństwo jak najbardziej może wziąć udział w sesji. Jeśli jest duża różnica wieku, dzieci współpracują, z młodszymi mam więcej pracy, ale to kwestia dobrej organizacji.

W ciągu trzech tygodni od sesji otrzymujecie ode mnie galerię internetową ze zdjęciami do wyboru, następnie w ciągu 7 dni od Waszego wyboru spotykamy się na odbiór wydruków, albumów lub zdjęć na deskach.