Nikt tak, jak kobieta nie potrafi wczuć się w emocje towarzyszące oczekiwaniu na narodziny dziecka i jego pojawieniu się na świecie. Z tego powodu fotografią ciążową, noworodkową i rodzinną zajmuję się  ja- Karolina- doświadczony fotograf, a prywatnie mama uroczej dziewczynki.

Sesje z dziećmi, tymi w brzuchu mamy i na rękach rodziców, to przede wszystkim radość, wzruszenie, często niedowierzanie. Właśnie to staram się uchwycić na moich zdjęciach. Czas mija nieubłaganie, dlatego warto jak najszybciej zatrzymać te wyjątkowe chwile, by móc do nich wracać w kolejnych etapach życia.

Sesja ciążowa to wspaniałą pamiątka dla Was, ale również dla waszego, jeszcze nienarodzonego dziecka. Jeszcze nie zdajecie sobie z tego sprawy, lecz w przyszłości Wasze dziecko z przyjemnością i ciekawością będzie wracać do tych zdjęć. Osobiście bardzo ciekawi mnie, jak wyglądała moja mama w ciąży, ale, niestety, nie ma żadnej fotografii, żadnej namacalnej pamiątki z tego wyjątkowego czasu. „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy”, każda ciąża, każde dziecko różni się od siebie. Mam wielu znajomych, którzy zdecydowali się na sesję rodzinną dopiero przy drugim lub trzecim dziecku i zwyczajnie żałują, że ten czas przeciekł im przez palce. To przykre, że niektóre z Was nie mają wspólnego zdjęcia ze swoją pociechą z tego najpiękniejszego, niemowlęcego okresu.

Poniżej znajdziecie wszelkie niezbędne informacje dotyczące sesji ciążowych. Dbam o każdy detal i staram się łapać dla Was te najpiękniejsze chwile. Z przyjemnością zapraszam Was do świata mojej fotografii.

Najbezpieczniej zarezerwować termin sesji ciążowej podczas trwania ciąży, z miesięcznym wyprzedzeniem. Najlepiej wykonać ją od 28-34 tygodnia. To czas, gdy Ty i Twoje maleństwo będziecie bezpieczni, a  Twoje samopoczucie pozwoli Ci na spędzenie miłego czasu ze mną na sesji zdjęciowej. Wciąż będziesz miała siłę na pozowanie i będziesz czuła się  komfortowo. Twoje ciało również zaprezentuje się najpiękniej- brzuszek będzie wciąż wysoko i wspaniale nam zapozuje. Zdarza się że dziecko przychodzi na świat przed planowanym terminem, dlatego nie odkładaj sesji na ostatnią chwilę.

Sesje ciążowe wykonuję w przytulnym, domowym studio i w plenerze. Daję Ci swobodę wyboru- możesz postawić tylko na jedną opcję lub połączyć je ze sobą. To zależy od Ciebie i Twoich preferencji.

Sesja w studio zapewnia wam maksimum prywatności i intymności, a odpowiedni nastrój i minimalizm w dodatkach sprawia, że cała uwaga jest skupiona na Was. Zazwyczaj wykonuję zdjęcia lifestylowe na łóżku i pozowane na tłach. Warunki studyjne pozwalają także na większą swobodę w odsłanianiu ciała przyszłej mamy. Jako kobieta wiem, jak trudno przychodzi akceptować zmiany we własnym organizmie. Intymne sesje zdjęciowe pozwalają odkryć całe piękno kształtów mamy i podkreślić je w smaczny, niewulgarny sposób. Coraz więcej pań decyduje się na ten rodzaj zdjęć, pragnąc zatrzymać w kadrze wyjątkowość tych chwil. Uwierzcie mi na słowo, szybko tęskni się za ciążowym brzuszkiem.

Sesję ciążową w plenerze wykonuję w urokliwej okolicy wokół mojego studia, chociaż zdarzają się wyjątki na Wasze prośby. Nie straszna mi pora roku. Jest to tylko kwestia odpowiedniego przygotowania się, szczególnie jeśli chodzi o zimowe sesje ciążowe. Wykorzystuję piękno natury, jej kolory, kształty, z chęcią zabieram Was w nietypowe miejsca, chociażby do hodowli alpak. Jestem osobą elastyczną, otwartą na propozycje.

Decydując się na sesję ciążową u mnie nie musisz martwić się o swoją garderobę. W studio czeka na Ciebie wiele sukni i body do sesji ciążowych, mam szeroką paletę dodatków. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie z Twojej strony. Żadna, nawet najpiękniejsza kreacja nie będzie tak zachwycająca, nie mając odpowiedniej oprawy. Proszę Cię, zadbaj o fryzurę i makijaż fotograficzny. Zawsze polecam najlepszych, profesjonalnych specjalistów, fryzjerów i wizażystów, którzy zadbają o Ciebie i przygotują  do sesji fotograficznej. Nie pomijaj tego kroku. Oprócz tego, że profesjonalny makijaż będzie wyglądać pięknie, będzie również długotrwały. Nie zapominaj o innym, chyba najważniejszym aspekcie: pomalowana przez profesjonalistę poczujesz się dopieszczona, zadbana, a to przełoży się na komfort pracy przed moim obiektywem. Dodatkowo współpracuję z najlepszą florystką, która może dla Ciebie przygotować kwiaty (bukiet, wianek itp.).

Jeśli decydujesz się na sesję plenerową  jesienią lub zimą, podpowiem dokładnie jak przygotować się, by maksymalnie ochronić Ciebie i dziecko przed zimnem. Nie martw się, nie zmarzniecie ze mną.

W zależności od Twojego wyboru, czas trwania sesji jest różny, ale staram się, by nie przekraczał dwóch godzin. Wszystko zależy od pakietu, który wybierzecie i ilości osób na sesji.

Sesja ciążowa to bardzo ważny moment w Waszym życiu, dlatego ważne jest, żebyście wzięli w niej udział całą rodziną. Nie wiesz w co ubrać męża lub dzieci? Nie martw się, udzielę Ci wszelkich informacji, podpowiem, co dobrać. Najpiękniejszy obrazek to spójny obrazek.

W ciągu trzech tygodni od sesji otrzymujecie ode mnie galerię internetową ze zdjęciami do wyboru. Następnie w ciągu 7 dni od Waszego wyboru spotykamy się na odbiór wydruków, albumów lub zdjęć na deskach.